benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Muškát, pelargonie velkokvětá 'Aristo Darling'

Pelargonium grandiflorum 'Aristo Darling'

Kompaktní vzpřímeně rostoucí pelargonie, Pelargonium grandiflorum 'Aristo Darling', upoutá bohatou násadou dvoubarevných pastelově růžových květů s tmavou kresbou. Tato velkokvětá pelargonie známá také pod názvem anglický muškát dobře větví a… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
červená
  • Popis produktu
Kompaktní vzpřímeně rostoucí pelargonie, Pelargonium grandiflorum 'Aristo Darling', upoutá bohatou násadou dvoubarevných pastelově růžových květů s tmavou kresbou. Tato velkokvětá pelargonie známá také pod názvem anglický muškát dobře větví a vytváří pravidelný kompaktní keřík. Její krátké dřevnatějící výhony nesou hustě nasazené sytě zelené listy.
Listy srdčitého tvaru s výraznými laloky a zubatým okrajem krásně doplňují nápadné květy. Velké květy s tmavě vínovými a jemně růžovými okvětními lístky tvoří husté okolíky, které začínají nad centrální částí rostliny nakvétat již na konci dubna. Bohaté kvetení udržuje pelargonie až do prvních mrazů.
Upřednostňuje světlé stanoviště v polostínu. Nejvhodnější je jižní, jihovýchodní či západní expozice. Vyžaduje humózní, mírně kyselý, dobře propustný substrát. Při výsadbě se provádí základní vyhnojení pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace se přihnojuje 1x týdně hnojivem pro balkonové rostliny. Rostlina vyžaduje mírnou zálivku, její četnost podřizujeme průběhu počasí. Pro udržení vhodného vodního režimu rostliny jsou ideální samozavlažovací nádoby.
Vynikne samostatně v menších květináčích i v kombinaci s převislými druhy letniček v závěsných nádobách. Uplatnění najde také v záhonové výsadbě, kde hustě větvené pelargonie vyplní prostor mezi vyššími rostlinami a obohatí výsadby o výjimečně intenzivní barvy. Rostlina se hodí také jako dekorace do interiéru.