benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Muškát, pelargonie velkokvětá 'Aristo Black Beauty'

Pelargonium grandiflorum 'Aristo Black Beauty'

Kompaktní vzpřímeně rostoucí pelargonie, Pelargonium grandiflorum 'Aristo Black Beauty', upoutá bohatou násadou tmavě červených květů s bílým lemem. Tato velkokvětá pelargonie známá také pod názvem anglický muškát dobře větví a tím vytváří… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu
Kompaktní vzpřímeně rostoucí pelargonie, Pelargonium grandiflorum 'Aristo Black Beauty', upoutá bohatou násadou tmavě červených květů s bílým lemem.
Tato velkokvětá pelargonie známá také pod názvem anglický muškát dobře větví a tím vytváří pravidelný kompaktní keřík. Její krátké dřevnatějící výhony nesou hustě nasazené sytě zelené listy. Listy srdčitého tvaru s výraznými laloky a zubatým okrajem krásně doplňují nápadné květy. U tohoto kultivaru s raným nástupem kvetení se začínají objevovat první okolíky květů již na konci dubna. Velké květy s mírně zvlněnými okvětními lístky v barvě burgundské červené s tenkou bílou obrubou pokrývají povrch celé rostliny až do podzimu.
Upřednostňuje světlé stanoviště v polostínu. Nejvhodnější je jižní, jihovýchodní či západní expozice. Vyžaduje humózní dobře propustný substrát. Při výsadbě se provádí základní vyhnojení pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace se přihnojuje 1x týdně hnojivem pro balkonové rostliny. Rostlina vyžaduje mírnou zálivku, její četnost podřizujeme průběhu počasí. Pro udržení vhodného vodního režimu rostliny jsou ideální samozavlažovací nádoby.
Vynikne samostatně v menších květináčích i v kombinaci s převislými druhy letniček v závěsných nádobách. Uplatnění najde také v záhonové výsadbě, kde hustě větvené pelargonie vyplní prostor mezi vyššími rostlinami a obohatí výsadby o výjimečně intenzivní barvy.