benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Leknín 'Escarboucle'

Nymphaea 'Escarboucle'

Nymphaea, česky leknín, je vodní rostlina rozšířená po celém světě. Patří do čeledi Nymphaeaceae – leknínovité. Lidově se jí říká i vodní růže.Kultivar 'Escarboucle' je velmi bohatě kvetoucí leknín ohnivě růžově-bílé barvy, který vykvétá velkými… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
4_kapka
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
bílorůžová
  • Popis produktu

Nymphaea, česky leknín, je vodní rostlina rozšířená po celém světě. Patří do čeledi Nymphaeaceae – leknínovité. Lidově se jí říká i vodní růže.

Kultivar 'Escarboucle' je velmi bohatě kvetoucí leknín ohnivě růžově-bílé barvy, který vykvétá velkými květy od května do září. Jeho listy jsou tmavě zelené, lesklé a ledvinovitého tvaru. Dokonale doplní nádherné květy.

Výhody leknínu Escarboucle:

  • Určený do středních a větších hloubek jezírka
  • Dlouho kvete
  • Není náročný na pěstování 
  • Má atraktivní květy

Leknín má rád slunná místa se stojatou vodou. Vhodná jejílovitá půda, nejlepší je použít substrát určený pro lekníny a vodní rostliny.Vysaďte ho do plastové nádoby, ze které nebude docházet k vyplavování půdy do vody. Ideální je hloubka 50 – 100 cm. Pokud přestane kvést, můžete použít tyčinky s hnojivem, které se zasunou do zeminy. Na zimu je potřeba odstranit listy, aby ve vodě dále nehnily. Zimu přežije i pod ledem nebo ho můžete přemístit do světlého sklepa bez mrazu, při teplotě 4°C.

Leknínem si ozdobte své jezírko nebo rybníček. Určitě vás bude těšit svými krásnými květy. V našem zahradnictví vám nabízíme kromě množství leknínů i mnoho jiných vodních rostlin.

Zkrášlete svou zahradu leknínem z našeho Zahradnictví Flos!