benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šanta 'Pink Dreams'

Nepeta subsessilis 'Pink Dreams'

Nepeta subsessilis, česky šanta. Řadí se do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité. Má japonský původ a přirozeně roste na stinných, vlhkých místech. Krásně bledorůžové až tmavorůžové květy s pyskatou korunou bohatě vykvétají na kultivaru „Pink Dreams“… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 0,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Nepeta subsessilis, česky šanta. Řadí se do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité. Má japonský původ a přirozeně roste na stinných, vlhkých místech.
Krásně bledorůžové až tmavorůžové květy s pyskatou korunou bohatě vykvétají na kultivaru „Pink Dreams“ téměř po celé léto. Dorůstá do výšky 60 cm  a vytváří kompaktní trsy tmavozelených listů. 


Výhody šanty:
 • mrazuvzdorná do –40 °C ( zóna 3)
 • listy mají lehce mátovou vůni
 • minimální péče
 • květy vhodné na řez


Šanta má ráda slunečné stanoviště nebo polostín. Daří se jí v kypré, propustné půdě s rovnoměrnou vlhkostí a odvodněním. Množí se snadno a příliš se nerozrůstá. V jednom roce vám může vykvést dvakrát, když ji ořežete, a tak ji omladíte. Láká včely a čmeláky. Kočky ji milují.
Vysaďte si tuto trvalku do svého záhonu, ideální je pro růže, má příznivý vliv na jejich zdravotní stav. Pokud pěstujete růže, určitě si k nim kupte šantu.