210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tipy na lemování záhonů trvalkami

Všechny články
image_6483441-(1)

Lemování vysazením nejlépe jednoho druhu trvalky dodá zahradě zajímavou linii a upraveně oddělí zelenou pochozí plochu od záhonu. Efektivní je také lemování cestiček, chodníčků a prostoru u zdí.

Lemování vysazením nejlépe jednoho druhu trvalky dodá zahradě zajímavou geometrickou linii a upraveně oddělí zelenou pochozí plochu od záhonu. Efektivní je také lemování cestiček, chodníčků a prostoru u zdí.

 

 

Oblíbenou a především bezstarostnou trvalkou, kterou zahradníci rádi používají je kakost. Kvete jemnými kvítky v barvách od bílé, přes růžovou až po modrou. Zajímavý je však i svým bohatým olistěním, které se na podzim zbarvuje je červenohnědých tónů. Existuje nepřeberné množství kultivarů, některé jsou vhodné na slunce, jiné do stínu, takže si vybere každý. 

Geranium x cantabrigiense ''''St Ola''''
Geranium x cantabrigiense ''''St Ola''''

Ze Středomoří se i do našich končin dostalo lemování chodníčků a příjezdových cest levandulí. Tato trvalka vyniká odolností na prudkém slunci, daří se jí v kamenité půdě a zvládá dlouhá suchá období. Takže je ideální volbou na jihozápadně orientovné plochy se suchou a neúrodnou půdou. Jedinou nevýhodou je, že je třeba ji brzy na jaře ostříhat, aby nedřevnatěla. Pokud nebudeme stříhat, tak bude i méně kvést a nebude vytvářet vzhledné trsy. 

Lavandula angustifolia ''Munstead Strain''
Lavandula angustifolia ''Munstead Strain''

Stejně jako levanduli můžeme použít šantu nebo stachys. Do stínu se hodí stínomilné dlužichy a bohyšky.

A pokud se rozhodnete, že se vám více líbí smíšená výsadba, tak také neuděláte chybu. 

Sdílet: