benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň zimní 'Delor'

Malus domestica 'Delor'

Delor je zimní odrůda jabloně, která byla vyšlechtěna v ČR křížením odrůd Golden Delicious a Lord Lambourne. Stromy rostou středně bujně a vytváří široce kulovitou korunu, zahuštěnou plodonoši. Plod je velký, kulovitého tvaru se středně tlustou,… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
červenožlutá
  • Popis produktu
Delor je zimní odrůda jabloně, která byla vyšlechtěna v ČR křížením odrůd Golden Delicious a Lord Lambourne. Stromy rostou středně bujně a vytváří široce kulovitou korunu, zahuštěnou plodonoši. Plod je velký, kulovitého tvaru se středně tlustou, suchou, lesklou slupkou zelenožluté barvy překryté červeným žíháním. Dužnina je krémově zbarvená, středně šťavnatá, jemné konzistence, sladce navinulá, aromatická.
Plody se sklízí začátkem října, konzumně dozrávají v prosinci. Skladovatelnost je do března. Plodnost je časná, střední a pravidelná.
Tato odrůda je vhodná do všech oblastí, ideálně na polopropustné půdy s dostatkem živin a vláhy. Nemá zvláštní nároky na pěstování.  Odolnost proti houbovým chorobám je střední.
Plody vynikající barvou, velikostí a chruplavou dužninou jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování a dají se dobře transportovat.