Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň zimní 'Lipno'

Malus domestica 'Lipno'

Lipno je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR křížením odrůd Vanda a Rubinola. Stromy rostou středně bujně a vytváří rozložité koruny. Plod je středně velký až velký, ploše kulovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká a mastně lesklá, základní barva… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
žlutočervená
  • Popis produktu
Lipno je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR křížením odrůd Vanda a Rubinola. Stromy rostou středně bujně a vytváří rozložité koruny. Plod je středně velký až velký, ploše kulovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká a mastně lesklá, základní barva je zelenožlutá, krycí oranžovočervená s žíháním. Dužnina je nažloutlá, křehká, jemná, šťavnatá a sladce navinulá.
Plody se sklízí koncem září, konzumně dozrávají v listopadu. Skladovatelnost je do března. Plodnost je raná, středně velká a pravidelná. Plodí na středně dlouhém dřevě.
Tato odrůda je vhodná do všech pěstitelských oblastí, ideálně na polopropustné, vápenité půdy s dostatkem živin a vláhy. Odrůda je rezistentní proti napadení strupovitostí, odolnost k padlí je rovněž vysoká. Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování.