Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kopretina 'Crazy Daisy'

Leucanthemum x superbum 'Crazy Daisy'

Leucanthemum x superbum, česky kopretina, je původem z Pyrenejí, vznikla dlouhodobým šlechtěním Leucanthemum maximum. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.Druh 'Crazy Daisy' je zajímavý svými bílými květy, které vykvétají na konci stonků.… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,7 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Leucanthemum x superbum, česky kopretina, je původem z Pyrenejí, vznikla dlouhodobým šlechtěním Leucanthemum maximum. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Druh 'Crazy Daisy' je zajímavý svými bílými květy, které vykvétají na konci stonků. Květy mají úzké, jazykovité, střapaté lupínky kolem žlutého středu. Listy jsou zelené, kopinaté a pilovité. Rostlina dorůstá do výšky 70 cm.

Kopretina je nenáročná na pěstování. Vyžaduje slunné místo, avšak snese i polostín. Daří se jí ve vlhké, humózní, propustné půdě. Za suchého počasí je vhodná zálivka a během vegetace přihnojení. Nevydrží dlouho na jednom místě, je vhodné ji po třech letech rozdělit a přesadit. Po odkvětu ji seřízneme, docílíme tím opakovaného kvetení. Je mrazuvzdorná do - 35°C (zóna 4).

Trvalka ideální do kvetoucích záhonů. Květy jsou vhodné k řezu.