Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kopretina největší 'Snowdrift'

Leucanthemum maximum 'Snowdrift'

Leucanthemum maximum, česky kopretina největší, je vytrvalá bylina pocházející z Francie a Španělska. Patří do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.Druh 'Snowdrift' je bohatě kvetoucí kopretina, která kvete od července do října poloplnými květy,… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - říjen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
žlutá
bílá
  • Popis produktu

Leucanthemum maximum, česky kopretina největší, je vytrvalá bylina pocházející z Francie a Španělska. Patří do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Druh 'Snowdrift' je bohatě kvetoucí kopretina, která kvete od července do října poloplnými květy, jejichž okvětní lupínky jsou úzké a roztřepené. Mají bílou barvu a žlutý střed. Listy má tmavě zelené, široce kopinaté s vroubkovaným okrajem. Tvoří bohatý trs při zemi. Dorůstá do výšky 75 cm.

Kopretina největší má ráda slunná místa, avšak snese i polostín. Nemá zvláštní nároky na půdu, ale bohatě kvete v humózní, dobře propustné, vlhké půdě. V kyselé půdě se jí příliš nedaří, nesnáší ani zastínění. Potřebuje pravidelnou zálivku. Nevydrží dlouho na jednom místě, proto je vhodné ji zhruba po třech letech rozdělit a přesadit. Je mrazuvzdorná.

Trvalka ideální do kvetoucích trvalkových záhonů. Její květy jsou vhodné k řezu, výborně se kombinuje se zavinutkou nebo plamenkami.