Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Záplevák 'Septembergold'

Helenium 'Septembergold'

Helenium, česky záplevák, je vysoká rostlina pocházející ze Severní Ameriky. Rozšířila se po celé Severní Americe, Evropě a přilehlých oblastech Asie. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité. Druh 'Septembergold' se vyznačuje pozdějším… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících srpen - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 1,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Helenium, česky záplevák, je vysoká rostlina pocházející ze Severní Ameriky. Rozšířila se po celé Severní Americe, Evropě a přilehlých oblastech Asie. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Druh 'Septembergold' se vyznačuje pozdějším kvetením, kvete od srpna do září. Květy mají celou žlutou barvu, jazykovité květy po obvodě, ale i trubkovité vevnitř vypouklého terče, který se v průběhu kvetení postupně zvětšuje. Dorůstá do výšky 100-130 cm. Listy mají kopinatý až elipsovitý tvar zelené barvy.

Návod na pěstování:

Záplevák má rád slunná místa. Nevyžaduje speciální půdu, avšak nejvhodnější je úrodná, vlhká, ale zejména dobře propustná půda. Nevyhnutelná je závlaha a v květnu a červnu dostatek živin, docílíme tím bohatého kvetení. Pravidelné odstraňování odkvetlých květů prodlouží dobu kvetení až do podzimu. Doporučuje se je dělit každé dva až tři roky, nejlépe na začátku jara. Je mrazuvzdorný do – 34°C.

Využití:

Rostlina výborná do smíšených, slunných, trvalkových záhonů, vhodná do klasické i moderní zahrady. Její květy jsou velmi dekorativní, vhodné k řezu, ve váze totiž vydrží svěží i několik dnů.