Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Záplevák 'Kupferzwerg'

Helenium 'Kupferzwerg'

Popis rostliny:Helenium, česky záplevák, je vysoká rostlina pocházející ze Severní Ameriky. Rozšířila se po celé Severní Americe, Evropě a přilehlých oblastech Asie. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.Druh 'Kupferzwerg' kvete od července… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 4b
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Helenium, česky záplevák, je vysoká rostlina pocházející ze Severní Ameriky. Rozšířila se po celé Severní Americe, Evropě a přilehlých oblastech Asie. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Druh 'Kupferzwerg' kvete od července do srpna tmavě červenými úbory s hnědo-červenými, vypouklými terči uprostřed. S postupem odkvétání květy blednou do světle rezavě hnědé barvy. Dorůstá do výšky 110 cm se vzpřímenými, větvenými stonky nesoucími kopinaté až elipsovité, 15 cm dlouhé listy sytě zelené barvy.

Návod na pěstování:

Záplevák má rád slunná místa. Není náročný na půdu, nejvhodnější je kvalitní, úrodná, vlhká, avšak zejména dobře propustná půda. Nevyhnutelná je závlaha, nedostatek vody má za následek málo květů. Pravidelné odstraňování odkvetlých květů prodlouží dobu kvetení až do podzimu. Doporučuje se jej dělit každé dva až tři roky, nejlépe na začátku jara. Je mrazuvzdorný do - 30°C.

Využití:

Rostlina výborná do smíšených, slunných, trvalkových záhonů, květy jsou velmi dekorativní, jsou vhodné k řezu, ve váze vydrží svěží i několik dnů.