benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Řebčík kostkovaný

Fritillaria meleagris

Popis rostliny:Řebčík kostkovaný patří do čeledi Liliaceae - liliovité. Rostlina má evropský původ. Ve volné přírodě roste iv lužních lesích, častěji se však vyskytuje na loukách s vyšší hladinou spodních vod. Řebčík kostkovaný vyniká velkými… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 7b
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
mix barev
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Řebčík kostkovaný patří do čeledi Liliaceae - liliovité. Rostlina má evropský původ. Ve volné přírodě roste iv lužních lesích, častěji se však vyskytuje na loukách s vyšší hladinou spodních vod. Řebčík kostkovaný vyniká velkými převislými zvonkovitými květy, které vyrůstají jednotlivě na vzpřímených stoncích. Stonky kromě zajímavých květů nabízejících mix barev a šachovnicovou kresbu, nesou také střídavé, čárkovité listy. Rostlina kvete od dubna do května a v dospělosti dorůstá 30 cm výšky.

 Řebčík kostkovaný v zahradě:

·         Vynikne ve společnosti narcisů, tulipánů i kapradin.

·         V nádobách je atraktivní dekorací terasy nebo balkonu.

·         Upoutá ve skupinové výsadbě na okraji záhonu i jako solitér.

·         Přirozený v podrostu vyšších okrasných dřevin.

·         Vhodný pro zahrady ve venkovském a přírodním stylu.

Návod na pěstování:

Řebčík kostkovaný není náročný na pěstování a pokud mu dopřejem vhodné stanoviště, bývá poměrně dlouhověký. Nároky má podobné jako lilie. Vyžaduje mírně přistíněná stanoviště, ale nepřekážejí mu ani slunečnější polohy. Dopřejte mu dobře propustné, mírně vlhké hlinité nebo hlinito-písčité půdy s dostatkem živin. Řebčík kostkovaný vyžaduje sice zavlažování během letních veder, ale nemá rád špatně odvodněné nebo promáčené půdy. Nezapomínejte proto na kvalitní drenážní vrstvu. Platí to samozřejmě i pro rostliny vysazeny do nádob. Cibule se dají vysazovat už koncem srpna nebo začátkem září. Seříznutím odkvetlých květů podpoříte kondici trvalky i intenzivnější kvetení. Rostlina je sice mrazuvzdorná, ale zimní mulč pomůže cibule trvalky chránit před mrazem a nadměrnou zimní vlhkostí.