benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Vřesovec darlejský 'Steineke'

Erica darleyensis 'Steineke'

Popis rostliny:Erica darleyensis, česky vřesovec darlejský, je keř řadící se do čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Vznikl křížením Erica carnea x Erica erigena a roste bujněji než tyto rodičovské rostliny.Pokud toužíte po hustém a kompaktní keři,… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících listopad - květen
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Erica darleyensis, česky vřesovec darlejský, je keř řadící se do čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Vznikl křížením Erica carnea x Erica erigena a roste bujněji než tyto rodičovské rostliny.

Pokud toužíte po hustém a kompaktní keři, sáhněte po druhu 'Steineke', který vás potěší krásným kvetením v zimě. Je to stálezelený keř, který má zelené, jehlicovité listy a doroste vám do výšky kolem 30 cm.

Výhody vřesovce darlejského:

·         Výborná půdopokryvná rostlina

·         Není náročný na pěstování

·         Kvete krásně a dlouze

·         Vždyzelený keř

Návod na pěstování:

Vřesovec darlejský vyžaduje slunná místa, avšak poroste i v polostínu. Vhodná je kyselá, hlinitopísčitá, mírně vlhká půda. Doporučujeme pravidelně seřezávat po odkvětu, rostlinu zkraťte maximálně na 1, aby na výhonech zůstala část olistění. Podpoříte tím bohatší kvetení a hustý růst.

Vysaďte si do zahrady tento krásný keř, je vhodný i do nádob nebo koryt. Vynikne jako nízká obruba záhonů, ale i ve skupině jako koberec. Ve větší skupině je nádherným prvkem jako podrost pod vyšší jehličnany.