benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Vřesovec darlejský 'Ghost Hills'

Erica darleyensis 'Ghost Hills'

Popis rostliny:Erica darleyensis, česky vřesovec darlejský, je křížencem Erica carnea x Erica erigena. Roste bujněji než tyto rodičovské rostliny. Řadí se do čeledi – vřesovcovité.Druh 'Ghost Hills' je bohatě kvetoucí keř, který kvete od listopadu… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících listopad - květen
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialovorůžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Erica darleyensis, česky vřesovec darlejský, je křížencem Erica carnea x Erica erigena. Roste bujněji než tyto rodičovské rostliny. Řadí se do čeledi – vřesovcovité.

Druh 'Ghost Hills' je bohatě kvetoucí keř, který kvete od listopadu do května a tím dodá barvu vaší terase během dlouhých zimních měsíců. Keř je fialově-růžovými květy doslova obsypaný. Listy jsou stálezelené. Vřesovec dorůstá do výšky od 10-50 cm.

Výhody vřesovce darlejského:

·         Výborná půdopokryvná rostlina

·         Stálezelený keř

·         Keř kvete dlouho

Návod na pěstování:

Vřesovec darlejský má rád slunná nebo mírně zastíněná stanoviště. Vhodná je pro něj lehčí až středně těžká, propustná půda. Měl by mít kyselou půdní reakci. Příliš suché půdy nejsou vhodné. Po odkvětu doporučujeme rostlinu zřezat. Během zimy je vhodné ji přikrýt chvojím. Po obdržení doporučujeme čím jak nejdříve zasadit do květináče nebo truhlíku.

Objednejte si u nás vřesovec darlejský a garantujeme vám, že jeho kvetení vás bude těšit dlouhé měsíce. Vysaďte ho do květináče, ale i do záhonů. Krásně vynikne v kombinaci s Leukotoe'Scarletta' nebo s jinými keři, které najdete v nabídce našeho e-shopu.