benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Třapatka nachová 'Avalanche'

Echinacea purpurea 'Avalanche'

Třapatka nachová, latinsky Echinacea purpurea 'Avalanche', je trvalka, která patří do čeledi hvězdnicovité – Asteraceae. Pokud ji chceme najít v přírodě, roste zejména v prériích Severní Ameriky. Třapatka nachová 'Avalanche' je nižšího vzrůstu.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
1_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Třapatka nachová, latinsky Echinacea purpurea 'Avalanche', je trvalka, která patří do čeledi hvězdnicovité – Asteraceae. Pokud ji chceme najít v přírodě, roste zejména v prériích Severní Ameriky. Třapatka nachová 'Avalanche' je nižšího vzrůstu. Rostlina dosahuje výšky pouze kolem 0,4 m a má přímý, chlupatý stonek.

Stopkaté listy jsou kopinaté, vejčité, drsně chlupaté a mají pilovité okraje. Jednotlivé květy kvetou na koncích stonků od června do srpna. Jsou složeny z jazykovitých, čistě bílých okvětních plátků a vyklenutí žlutozeleného terče uprostřed. Květy jsou vhodné k řezu do vázy a do sušených aranžmá. Jsou atraktivní pro motýly.

Třapatka nachová 'Avalanche' v zahradě

·         Uplatní se zejména ve smíšených trvalkových záhonech.

·         Půvabná je ve větších skupinách či u okrajů záhonů.

·         Zvláštní půvab získá zejména v přírodě blízkých kompozicích.

·         Objevte také různorodé kombinace s okrasnými travinami.

·         Vysazuje se do typických venkovských, ale i městských zahrad.

Návod na pěstování

Třapatka nachová 'Avalanche' je poměrně nenáročná rostlina, které vyhovuje slunné stanoviště a dobře propustná, sušší, kamenitá půda spíše mírně kyselé reakce. Snese i polostín a půdy chudší na živiny. Vyžaduje jen mírnou zálivku. Rostliny vysazujeme v rozmezí 4 ks / m2 a následně rozsazujeme přibližně každé čtyři roky. Je velmi výhodné, že není třeba odstraňovat zvadlé květiny. Rostlina bude totiž kvést nadále i bez takového zásahu. Třapatka nachová 'Avalanche' je odolná vůči mrazům, a to dokonce až do -40 °C.