benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Dužnatka

Echeveria setosa

Tato sukulentní rostlina podobající se skalní růži patří do čeledi Crassulaceae – tlusticovité. Rostlina pochází z Mexika a jižních oblastí USA, kde roste ve výše položených náhorních plošinách. Dužnatka vytváří zpravidla ploché přízemní růžice,… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
1_kapka
Kvete v měsících prosinec - březen
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
oranžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Tato sukulentní rostlinapodobající se skalní růži patří do čeledi Crassulaceae – tlusticovité. Rostlinapochází z Mexika a jižních oblastí USA, kde roste ve výše položených náhorníchplošinách. Dužnatka vytváří zpravidla ploché přízemní růžice, které jsoutvořeny dužnatými listy s výrazným bílým ochlupením.

Dužnatka v zahradě: 

  •         Během léta můžezdobit skalku nebo suché zídky.
  •         Atraktivní v květináčích a nádobách.

Návod na pěstování:

Dužnatka vyžaduje slunná místa.Ve stínu rostlina obvykle nevytvoří tak kompaktní růžici listů a ani jejízbarvení nebude mít charakteristikou barvu. Vhodná je humózní a dobřepropustná půda. V případě pěstování rostliny v květináči použijtesubstrát pro kaktusy a sukulenty. Zavlažování rostliny není třeba přehánět,mezi jednotlivými zavlažováními by měla půda nebo substrát vždy vyschnout.Během zimy snižte zálivku na minimum. Při zavlažování je vhodné použít tekutéhnojivo na kaktusy. I v tomto případě platí, všeho s mírou. Dužnatka nenímrazuvzdorná, proto je potřeba ji na zimu umístit do místnosti, kdeteplota neklesne pod 10°C.