benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Trojpuk drsný

Deutzia scabra

Popis rostliny:Deutzia scabra, česky trojpuk drsný, je opadavý, kvetoucí keř. Řadíme ho do čeledi Hydrangeaceae – hortenziovité. Pochází z jihovýchodní Asie.Trojpuk drsný je vzpřímený a vysoký keř s obloukovitými větvemi dorůstajícími do výšky i 3… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících červen - červenec
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Deutzia scabra, česky trojpuk drsný, je opadavý, kvetoucí keř. Řadíme ho do čeledi Hydrangeaceae – hortenziovité. Pochází z jihovýchodní Asie.

Trojpuk drsný je vzpřímený a vysoký keř s obloukovitými větvemi dorůstajícími do výšky i 3 metry. Od června do července je doslova obsypaný hustými hvězdičkovitými květy bílé barvy, jsou uspořádané v dlouhých, úzkých latích. Listy má svěže zelené, na obou stranách drsně chlupaté.

Výhody trojpuku drsného:

·         Mrazuvzdorný keř do - 29°C

·         Bohatě kvetoucí keř

·         Jednoduché pěstování

Návod na pěstování:

Trojpuk drsný má rád slunná místa. Poroste v jakékoliv běžné zemině, nejlépe však ve vlhké a úrodné. Na podporu kvetení a bohatšího větvení doporučujeme zastřihnout keř ihned po odkvětu, kvete totiž na loňském dřevě.

Vysaďte si tento nádherný, velký keř do zahrady jako solitér, ale i do křovin záhonů, případně k zídce nebo mezi jiné keře. V nabídce našeho e-shopu máme více druhů trojpuku drsného, stačí si vybrat.