benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jiřina 'Dahlietta Rachel'

Dahlia 'Dahlietta Rachel'

Velmi pěkná nízká jiřinka Dahlietta Rachel s jasným oranžovým květem. Jedná se o vytrvalou, teplomilnou bylinu s pravidelným, dobře větveným růstem. Nejčastěji se pěstuje jako letnička. Zaujme především velkým plným květním úborem. Vytrvale nakvétá… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
oranžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Dahlie, u nás známé jako jiřiny, jsou rostliny, které patří do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité. Původem jsou z hornatých oblastí Mexika. Ve své domovině se pěstují jako trvalky. V našich končinách je však potřeba chránit jejich hlízy před mrazem, proto se pěstují pouze jako letničky. Jiřina 'Dahlietta Rachel' je velmi pěkná a nízká jiřina dorůstající do výšky 30 cm. Zaujme především velkými plnými květními úbory světle oranžové barvy se žlutým středem, které v kombinaci se zelenými listy velmi pěkně vyniknou. Květiny ozdobí rostlinu během velmi dlouhého období, od května až po první mrazy.

Jiřina 'Dahlietta Rachel' v zahradě:

·         Ideální na pěstování v okrasných květináčích a jiných nádobách, díky svému kompaktnímu růstu.

·         Nádherně olemuje záhony nebo místa kolem chodníků.

·         Květy jsou vhodné k řezu do vázy, kde vydrží dlouho čerstvé.

·         Uplatní se v menších skupinkách do plošných výsadeb.

·         Zkombinujte ji s nižšími hvězdnicemi a chryzantémami v jednom záhoně, vytvoříte tak dlouhodobě kvetoucí záhon.

·         Ozdobí balkóny, terasy i okenní parapety.

Návod na pěstování:

Jiřina se vám odvděčí krásným kvetením a růstem, pokud ji vysadíte na slunné stanoviště, do humózní a dobře propustné půdy. Dobře snáší i polostín. Při výsadbě proveďte základní vyhnojení substrátu pomalu rozpustným hnojivem. Dobře ji po vysazení zalévejte, i během kvetení. Během vegetace potřebuje hnojit hnojivem určeným pro balkónové rostliny, přibližně 1x za 14 dní. Substrát by měl být mírně vlhký, proto zálivku přizpůsobte podle počasí. Do vnějších prostor ji umístěte ve druhé polovině května, když jí už nehrozí jarní mrazy. Na zimu se hlízy z půdy vybírají a uloží se do tmavé místnosti s teplotou kolem 5 °C.