benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamének 'Wildfire'

Clematis 'Wildfire'

Popis rostliny:Rostlina pochází z čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité a rodu plamének. Jedná se o polskou velkokvětou odrůdu dorůstající 2,5 metru. Barva květu je fialová s červenofialovým pruhem uprostřed okvětních plátků. Okraje květních lístků… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 2,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Rostlina pochází z čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité a rodu plamének. Jedná se o polskou velkokvětou odrůdu dorůstající 2,5 metru. Barva květu je fialová s červenofialovým pruhem uprostřed okvětních plátků. Okraje květních lístků jsou mírně zvlněné. Prašníky jsou tmavě červené, nasazené na velmi světlých tyčinkách. Rostlina kvete bez pauzy od května do října. Po odkvětu se vytvoří plody, ochmýřené nažky, které vypadají velmi dekorativně. Rostlina kvete velkým množstvím květů, které mnohdy překrývají její listoví. Tato dřevitá liána má listové úponky, kterými se přidržuje opory, po které se pne. Listy jsou sytě zelené, trojdílné a na zimu opadávají.

Návod na pěstování:

Je mrazuvzdorná. Vyhovuje jí humózní, propustná, středně vlhká, ne kyselá půda. Stanoviště slunné, ale ne přímý úpal. Snese i polostín. Je dobré, pokud kořeny rostlin kryje podrostem nějaká nízká trvalka či keřík, který je stíní a chrání. Všechny druhy a kultivary plaménků jsou jedovaté.

Využití:

Využívá se k popínání pergol, oblouků, branek atd.