benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamének 'Lemon Bells'

Clematis chiisanensis 'Lemon Bells'

Rostlina pochází z čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité a rodu plamének. Dorůstá 2,5 metru. Odrůda byla vyšlechtěna v Jižní Korei. Květy jsou zvonkovité, světle žluté s purpurovým středem. Mají tendenci převisat. Kvete od května do srpna. Po… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - srpen
Výška rostliny v dospělosti 2,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Rostlina pochází z čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité a rodu plamének. Dorůstá 2,5 metru. Odrůda byla vyšlechtěna v Jižní Korei. Květy jsou zvonkovité, světle žluté s purpurovým středem. Mají tendenci převisat. Kvete od května do srpna. Po odkvětu se vytvoří plody, ochmýřené nažky, které vypadají velmi dekorativně. Rostlina kvete velkým množstvím květů, které mnohdy překrývají její listoví. Nejmladší výhonky jsou načervenalé barvy. Tato dřevitá liána má listové úponky, kterými se přidržuje opory, po které se pne. Listy jsou sytě zelené, trojdílné a na zimu opadávají.

Návod na pěstování:

Je mrazuvzdorná. Vyhovuje jí humózní, propustná, středně vlhká, ne kyselá půda. Stanoviště slunné, ale ne přímý úpal. Snese i polostín. Je dobré, pokud kořeny rostlin kryje podrostem nějaká nízká trvalka či keřík, který je stíní a chrání. Všechny druhy a kultivary plaménků jsou jedovaté.

Využití:

Využívá se k popínání pergol, oblouků, branek atd.