benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Zvonek broskvolistý 'La Bello'

Campanula persicifolia 'La Bello'

Popis rostliny:Campanula persicifolia, česky zvonek broskvolistý, je trsnatá vytrvalá bylina vyskytující se v teplejších a středních oblastech, ve světlých lesích a stráních. Přirozeně se vyskytuje od severu Španělska po střední Finsko a Švédsko.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - červenec
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 0,7 m
Barva listu
zelená
Barva květu
modrá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Campanula persicifolia, česky zvonek broskvolistý, je trsnatá vytrvalá bylina vyskytující se v teplejších a středních oblastech, ve světlých lesích a stráních. Přirozeně se vyskytuje od severu Španělska po střední Finsko a Švédsko. Řadí se do čeledi Campanulaceae – zvonkovité.

Druh 'La Bello' ve srovnání s původním zvonkem kvete plnými květy světle modré barvy, vyrůstají na vrcholcích stonků od června do července. Stonek obsahuje latex, je pevný a pokrytý úzkými, podlouhlými listy, jež se podobají listům broskve. Dorůstá do výšky 60-70 cm.

Návod na pěstování:

Zvonek má rád slunná místa, avšak snese i polostín, kde ho není třeba zavlažovat. Příliš velké sucho ani zamokření mu nesvědčí. Prospívá ve vlhké, vápenité, slabě kyselé až zásadité půdě. Je mrazuvzdorný do -40°C (zóna 3).

Využití:

Hodí se do smíšených trvalkových výsadeb, vzhledem ke své menší velikosti je vhodný pro malé zahrady. Jeho květy jsou vhodné k řezu.