benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Begónie hlíznatá 'Tenella Yellow'

Begonia tuberhybrida 'Tenella Yellow'

Atraktivní velmi kompaktní převislá begonie upoutá záplavou plných zářivě žlutých květů, které kontrastují s tmavě zeleným olistěním. Begonia tuberhybrida vznikla křížením několika druhů begónií pocházejících z tropů a subtropů Jižní Ameriky.… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Begonie jsou rostliny čeledi Begoniaceae - kysalovité. Begonia tuberhybrida vznikla křížením několika druhů begónií pocházejících z tropů a subtropů Jižní Ameriky. Vytváří hlízu, díky níž přečkává nepříznivé období. U nás se pěstuje jako balkonová rostlina. Begonie hlíznatá 'Tenella Yellow' je atraktivní, převislý kultivar kvetoucí záplavou plných, střapatých, zářivě žlutých květin, které pěkně kontrastují s tmavě zelenými listy nepravidelně srdcovitého tvaru. Bohaté kvetení zdobí begonii během dlouhého období, od června do září. Rostlina dosáhne výšky 40 cm.

Begonie hlíznatá 'Tenella Yellow' v zahradě:

·         Bohatě kvetoucí rostlina je ideální do závěsných nádob a košů.

·         Pěstuje se především v květináčích a jiných ozdobných nádobách.

·         Může se pěstovat i v kvetoucích záhonech ozdobných zahrad a předzahrádek.

·         Dá se pěstovat i v bytě nebo zimní zahradě.

·         Dokonale zkrášlí terasy a balkony domů i bytů.

Návod na pěstování:

Begonie hlíznatá 'tenella Yellow' nevyžaduje zvláštní péči. Má ráda polostinná místa, dobře chráněné před větrem. Polední slunce jí nedělá dobře. Vysaďte ji do humózní, dobře propustné, mírně kyselé zeminy, kterou nejdříve vyhnojte pomalu rozpustným hnojivem. Během vegetace zvolte hnojivo určené pro balkónové rostliny, kterým ji hnojte každých 14 dní. Vyžaduje pravidelné zalévání, substrát by měl být neustále mírně vlhký, nikoli však promočený. Zálivku volte v závislosti na počasí. Do exteriéru ji umístěte v květnu po ledových mužích, když už nehrozí jarní mrazy. Hlízy na podzim vyjměte a uložte je na chladné a tmavé místo. Na jaře v únoru až březnu se mohou opět zasadit.