benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Hvězdička přímořská 'Gold Dolar'

Asteriscus maritimus 'Gold Dolar'

Asteriscus maritimus 'Gold Dolar' vytváří kompaktní převislé sytě zelené polštáře. Od počátku května bohatě nakvétá jednoduchými zlatožlutými květy o průměru 3 - 4 cm. Květy se nezavírají ani při špatném počasí a vydrží až do prvních silnějších… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Hvězdička přímořská kultivar 'Gold Dolar', latinsky Asteriscus maritimus 'Gold Dolar', je trvalka patřící do čeledi Asteraceae - hvězdnicovité. Pochází z oblasti Středomoří. Rostlina má podlouhlé až oválné listy sytě zelený barvy, vytváří kompaktní převislé tmavě zelené polštáře. Je velmi nízká, dobře se větví a dorůstá do výšky přibližně 0,2 m. Od začátku května začíná bohatě kvést jednoduchými, ale půvabnými květy zlatožluté barvy s průměrem 3–4 cm. Květy se nezavírají ani při špatném počasí a vydrží až do prvních silnějších mrazů. Hvězdička přímořská patří mezi listnaté opadavé rostliny.

Hvězdička přímořská 'Gold Dolar' v zahradě:

·         Velmi efektně působí ve velkých závěsných květináčích a nádobách.

·         Obzvláště vynikne výsadba s odrůdami hvězdnic modré, červené, oranžové a růžové barvy.

·         Působivě vypadá v kombinaci s druhy Acalypha hispaniolae, Anagallis monellii, Brachyscome multifida a Calceolaria integrifolia.

·         Často se sází ve skupinkách.

·         Ideální do venkovských zahrádek na záhony a na skalky.

Návod na pěstování:

Hvězdička přímořská kultivar 'Gold Dolar' má ráda hlavně sluneční stanoviště, ale poroste i na polozastíněných místech. Vyžaduje humózní, mírně kyselé a dostatečně propustné půdy. Rostliny vysazujeme venku až po 15. květnu, kdy už nehrozí pozdní mrazíky. Základní vyhnojení substrátu provádíme při výsadbě přimícháním pomalu rozpustného hnojiva do půdy. Následně přihnojujeme hnojivem pro balkónové rostliny, přičemž tímto hnojivem zaléváme rostliny 1 - 2x týdně. Důležité je, aby byl substrát stále mírně vlhký. Zálivku provádíme podle počasí. Hvězdička přímořská 'Gold Dolar' přezimuje až do -20 °C.