benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Sasanka 'September Charm'

Anemone hupehensis 'September Charm'

Sasanku řadíme do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Pochází z jižních a středních oblastí Číny, odkud byla později zavlečená do celé východní Asie včetně Japonska, kde došlo k její kultivaci. Druh 'September Charm' dosahuje výšky 80 cm. Na… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících srpen - říjen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Sasanku řadíme do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Pochází z jižních astředních oblastí Číny, odkud byla později zavlečená do celé východní Asie včetně Japonska, kde došlo k její kultivaci. Druh 'September Charm'dosahuje výšky 80 cm. Na dlouhých stoncích vykvétají bledě růžové květy tvořené několika okvětními lupínky. Vnější strana okvětních lupínků je obvykle barevně o něco sytější než jejich vnitřní strana, vytváří to zajímavý optický kontrast. Sasanka kvete od srpna až do pozdního podzimu. Tmavě zelené listy vyrůstají v přízemní části rostliny.

Sasankav zahradě:

  •         Vynikne ve stinnějších zadních částech záhonů.
  •         Vhodná zejména do venkovských zahrad nebo zahrady v přírodním stylu.
  •         Zaujme i jako solitér nebo veskupinové výsadbě.
  •         Kvete od srpna do října.
  •         Patří k oblíbeným řezaným květům, které vydrží dlouho ve váze.
  •         Upoutá pozornost na pozadí rostlin s podobnými nároky. 

Návod na pěstování:

Trvalka může být vysazena na chráněné místo do polostínu nebo na přímé slunce. Hnojení nevyžaduje, ale musí být zasazena do dobře propustné, neutrální nebo mírně kyselé půdy s dostatkem živin. Půda nesmí být dlouhodobě prosáklá vodou,ale ani suchá, proto během delšího období bez deště potřebuje pravidelnou zálivku. V případě suché zimy s výskytem holomrazů se doporučujek rostlině přihrnout 5 cm vrstvu mulče, případně zakrýt opadaným listím nebo chvojím. Týká se to zejména mladších rostlin, starší dobře zakořeněné trvalky by si měly díky mrazuvzdornosti se zimou poradit bez jakékoliv újmy.