benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Woodwardia

Woodwardia fimbriata

Woodward je obrovská kapradina původem ze západu Severní Ameriky. Roste v jehličnatých lesích a v jiných vlhkých zalesněných stanovištích. Patří do čeledi Blechnaceae - žebrovicovité. Woodward je vysoká kapradina s velkými listy, které jsou červeno… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
hnědá
červená
  • Popis produktu

Woodward je obrovská kapradina původem ze západu Severní Ameriky. Roste v jehličnatých lesích a v jiných vlhkých zalesněných stanovištích. Patří do čeledi Blechnaceae - žebrovicovité. Woodward je vysoká kapradina s velkými listy, které jsou červeno-hnědé barvy, když se objeví. Postupně jak rostou, stávají se tmavými nebo lehce smaragdovými v závislosti na světle. Listy jsou hluboce vykrajované a na zimu neopadávají.

Woodwardia v zahradě:

·         Skvělá jako solitér, ale i do skupiny s jinými trvalkami.

·         Ozdobí okraje potůčků a jezírek.

·         Zkrášlí stinné zákoutí zahrad.

·         Vynikne vysazena v kamenných opěrných zdech a plotech.

·         Hodí se do zahrad přírodního typu, v blízkosti chat a chalup.

·         Zaujme v moderních kompozicích.

Návod na pěstování

Woodward nejlépe poroste ve stínu nebo v polostínu. Může růst i na mírně slunných stanovištích, pokud má dostatečný přísun vlhkosti. Pro svůj růst potřebuje bohatou, úrodnou půdu s pravidelnou vlhkostí. Půda by neměla být těžká. Díky silnému kořenovému systému se bude dobře rozvíjet i v chudých a kamenitých půdách. Pokud chcete, aby měla pěkné olistění, tak ji seřízněte časně na jaře, ještě předtím, než se začnou objevovat nové listy. Ideální doba na rozmnožování je začátek jara, tehdy ji rozdělte.