benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Vajgélie

Weigela decora

Weigela decora, česky vajgélie, je opadavý keř pocházející z východní Asie. Řadíme jej do čeledi Caprifoliaceae – zimolezovité. Vajgélie vyniká zvonkovitými až nálevkovitými květy dlouhými i 4 cm. Jednotlivé květy vykvétají na jaře nebo i… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Výška rostliny v dospělosti 3 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
růžová
bílá
  • Popis produktu

Weigela decora, česky vajgélie, je opadavý keř pocházející z východní Asie. Řadíme jej do čeledi Caprifoliaceae – zimolezovité.

Vajgélie vyniká zvonkovitými až nálevkovitými květy dlouhými i 4 cm. Jednotlivé květy vykvétají na jaře nebo i opakovaně během sezóny a jsou ve dvou barvách – bílé a tmavě růžové. Květy jsou uspořádané v chocholících na loňských letorostech. Listy jsou také velmi zajímavé, mají světle zelenou barvu s bílým panašováním po okrajích. Listy na zimu opadají, aby znovu na jaře zkrášlili tento nádherný keř. Keř může dorůst do výšky 2,5 – 3 metry.

Výhody vajgélie:
Plně mrazuvzdorná
Opakované kvetení
Nádherné květy ve dvou barvách
Atraktivní olistění

Vajgélie má ráda místa na plném slunci nebo částečném polostínu. Vhodná je jakákoliv úrodná, dobře propustná půda zásobena živinami a vodou. Snese i řez. Silnější řez je nejlepší uskutečnit na jaře nebo po odkvětu. Obvykle netrpí škůdci a snáší i znečištěné prostředí.

Tento keř ve vaší zahradě nesmí chybět. Nádherné kvetení, atraktivní listy, prostě nádhera. A co je nejdůležitější, nepotřebuje žádnou péči. Můžete ho vysadit do smíšeného záhonu, ale vynikne i jako solitér. Vhodný je i do volných živých plotů. V nabídce našeho e-shopu najdete více druhů této nádherné dřeviny.