benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Réva vinná 'Premier'

Vitis vinifera 'Premier'

Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově nazývána také hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru, zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako stolní… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Barva listu
zelená
Barva květu
zelená
Barva plodu
modrá
  • Popis produktu
Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově nazývána také hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru, zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako stolní hrozny.
Odrůda 'Premier' je velkoplodá odrůda révy se středně velkým hustějším hroznem. Kvete od května do června pětičetnými zelenými květy v hroznovitých květenstvích. Listy jsou zelené, opadavé, srdcovitého tvaru s pětilaločnatou čepelí. Plody jsou velké, modré barvy, vejčitého tvaru s pevnou dužinou muškátové chuti. Dozrávají velmi brzy začátkem srpna.
Vinná réva má ráda slunná místa a teplé, hluboké půdy dobře zásobené vodou. Je odolná zimním a jarním mrazům. Na peronosporu není příliš citlivá. Na padlí a botrytidu (plíseň šedá) je citlivější.