benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Réva vinná 'Pola'

Vitis vinifera 'Pola'

Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově také nazývána jako hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutozelená
Barva plodu
fialová
  • Popis produktu
Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově také nazývána jako hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako stolní hrozny.
Odrůda 'Pola' je raná odrůda révy vyšlechtěna křížením odrůd Pobeda x Kossuth Lajos. Je to popínavá liána dorůstající do výšky i několika metrů. Má středně velké, světlezelené, srdcovité listy s výraznou pětičetnou čepelí. Kvete od května do června pětičetnými květy v hroznovitých květenstvích žlutě-zelené barvy, jsou samosprašné. Hrozny jsou velké, středně husté s velkými bobulemi fialové barvy. Slupka je pevná, ojíněná a dužina bezbarevná, málo šťavnatá, avšak harmonické chuti. Zrát začíná v první polovině září.
Vinná réva má ráda chráněná a dobře oslněná místa, půdy dobře zásobené vodou. Snese i sušší místa, avšak vytvoří menší hrozny. Tato odrůda je středně odolná k zimním mrazům. Úponky jí umožňují se popínat po předmětech. Je citlivá na napadení plísní révy a padlí.
Tato odrůda je vhodná jen k přímému konzumování.