Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Violka růžkatá 'Roem van Aalsmer'

Viola cornuta 'Roem van Aalsmer'

Violky jsou rostliny patřící do čeledi Violaceae – violkovité. Rostou na horských pastvinách a loukách i na vápencových substrátech v Pyrenejích. Violka rohatá 'Roem van Aalsmer' má velmi zajímavé květy tmavě fialové barvy s mírně propletenými… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 7a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Violky jsou rostliny patřící do čeledi Violaceae – violkovité. Rostou na horských pastvinách a loukách i na vápencových substrátech v Pyrenejích. Violka rohatá 'Roem van Aalsmer' má velmi zajímavé květy tmavě fialové barvy s mírně propletenými korunními lupínky se žlutým očkem uprostřed. Květy kvetou od května do září. Listy jsou zelené, vejčité, se zoubkovanými okraji. Celá violka dorůstá do výšky 15 cm.

Violka rohatá v zahradě:

·         Ideální do popředí trvalkových záhonů.

·         Ozdobí kontejnery, květináče a jiné nádoby na balkonech a terasách.

·         Můžete ji vysadit do skalky i předzahrádky.

Návod na pěstování

Violka rohatá nejlépe poroste na slunném místě nebo v polostínu. Přímý úpal jí nedělá dobře. Má ráda mírně vlhkou až vlhkou půdu bohatou na živiny a dobře propustnou. Pravidelně ji hnojte a zalévejte, nemá ale ráda velmi zamokřenou půdu. Po odkvětu ji seřízněte, podpoříte její hustější a kompaktnější růst. Je mrazuvzdorná do -17 °C a nemusí přežít zimu v chladnějších oblastech. Proto ji na zimu přikryjte chvojím, ale i přesto nemusí přežít, budete si pak muset pořídit novou.