benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kalina Burkwoodova

Viburnum burkwoodii

Rostlina pochází z čeledi Caprifoliaceae – zimolezovité a rodu Viburnum. Dorůstá do výšky 2-3 m a je polokulovitý. Tento poloopadavý keř je křížencem druhů Viburnum carlesii a Viburnum utile. Vyšlechtěn byl v Anglii. Listy jsou tmavě zelené, lesklé,… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících březen - květen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
bílá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Caprifoliaceae – zimolezovité a rodu Viburnum. Dorůstá do výšky 2-3 m a je polokulovitý. Tento poloopadavý keř je křížencem druhů Viburnum carlesii a Viburnum utile. Vyšlechtěn byl v Anglii. Listy jsou tmavě zelené, lesklé, podlouhle vejčité, nevýrazně zoubkované. Líc listu je sytě zelený, drsný a lysý, rub listu je šedozeleně plstnatý. Polokulovitá květenství jsou složena z trubkovitých květů, které jsou vonné. Mají nejprve růžovou barvu, ale postupem času bělají. Rostliny kvetou od března do května. Plody jsou červené peckovice, které po dozrání černají.
Kalina preferuje polostinné až slunné stanoviště. Vyžaduje propustné, humózní, vlhčí půdy. Hodí se jako solitéra i do volných menších keřových skupin.