benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Borůvka chocholičnatá, kanadská borůvka 'Darrow'

Vaccinium corymbosum 'Darrow'

Darrow je odrůda kanadské borůvky, která dorůstá výšky až 2 m. Původem je ze Severní Ameriky. Na jaře rozkvétá drobnými bílými květy. Kulovité plody modrofialové barvy dozrávají postupně od konce července. Chutí připomínají lesní borůvky. Obsahuje i… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
modrofialová
  • Popis produktu
Darrow je odrůda kanadské borůvky, která dorůstá výšky až 2 m. Původem je ze Severní Ameriky. Na jaře rozkvétá drobnými bílými květy. Kulovité plody modrofialové barvy dozrávají postupně od konce července. Chutí připomínají lesní borůvky. Obsahuje i stejné léčivé látky velice prospěšné lidskému organismu. Listy se na podzim barví do ohnivých odstínů oranžové a červené. Jedná se o cizosprašnou odrůdu, proto je dobré vysadit v blízkosti jinou odrůdu, aby byla plodnost vyšší a pravidelná.
Kanadské borůvky vyžadují slunné stanoviště a kyselé, propustné půdy s dostatkem vláhy. Při výsadbě se proto doporučuje vytvořit jámu minimálně 0,5 x 0,5 x 0,5 m, která se vyplní rašelinou s příměsí písku a do té se rostliny sází. Nutné je dále pravidelné doplňování živin, ideálně hnojivy pro kyselomilné rostliny. Pravidelný řez není nutný, odstraňují se jen staré, proschlé větve. Mrazuvzdornost se uvádí až -40 °C (zóna 3a), netrpí škůdci ani chorobami.
Plody jsou vhodné pro přímý konzum i k dalšímu zpracování.