benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šeřík obecný 'Taras Bulba'

Syringa vulgaris 'Taras Bulba'

Syringa vulgaris, česky šeřík obecný, je středně velký keř až nízký strom, který se řadí do čeledi Oleaceae – olivovníkovité. Původní druh pochází z jihovýchodní Evropy. U nás se pěstuje v zahradách a parcích. Druh 'Taras Bulba' vás potěší… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - květen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialovorůžová
  • Popis produktu
Syringa vulgaris, česky šeřík obecný, je středně velký keř až nízký strom, který se řadí do čeledi Oleaceae – olivovníkovité. Původní druh pochází z jihovýchodní Evropy. U nás se pěstuje v zahradách a parcích.
Druh 'Taras Bulba' vás potěší levandulově až fialově-růžovými voňavými květy, které přilákají motýly do vaší zahrady. Květy jsou krásně dvojité v hustém, střapcovitém soukvětí a vykvétají v květnu. Keř dorůstá do výšky 6 metrů.
Výhody šeříku obecného:
 • Mrazuvzdorný
 • Nenáročný na starostlivost
 • Vhodný jako solitér i do živého plotu
Šeřík obecný potřebuje spoustu slunce, avšak snese i částečný polostín. Vhodné jsou hluboké, vápenaté půdy s dostatkem živin. Po odkvitnutí pravidelně odstraňujte květy, aby se rostlina nevysilovala. Přestárnuté keře před zimním obdobím prosvětlete radikálním zmlazovacím řezem.
Pokud ještě nemáte v zahradě krásný šeřík, určitě si nějaký pořiďte, na naší stránce najdete v nabídce listnatých dřevin více druhů tohoto krásného keře. Jeho květy nádherně vyniknou ve váze.