benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šalvěj nádherná 'Merleau White Compact'

Salvia superba 'Merleau White Compact'

Šalvěje jsou trvalky, které řadíme do čeledi Lamiaceae - hluchavkovité. Šalvěj nádherná je křížencem několika druhů. Šalvěj nádherná 'Merleau White Compact' vytváří vzpřímené a kompaktní trsy s úzkými, vejčitými, chlupatými listy, tmavozelené barvy.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
1_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 2a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Šalvěje jsou trvalky, které řadíme do čeledi Lamiaceae - hluchavkovité. Šalvěj nádherná je křížencem několika druhů. Šalvěj nádherná 'Merleau White Compact' vytváří vzpřímené a kompaktní trsy s úzkými, vejčitými, chlupatými listy, tmavozelené barvy. Na konci vzpřímených stonků vykvétají od léta až po brzký podzim štíhlé klasovité květenství s množstvím bílých květů. Listy voní a celá rostlina doroste do výšky 40 cm.

Šalvěj nádherná v zahradě:

  •         Uplatnění najde v každé sluneční skalce nebo záhoně.
  •         Můžete ní vytvořit lemy kolem záhonů nebo chodníků.
  •         Skvělá je kombinace s perovskiou, Liatris klasnaté i kombinace s růžemi. Šalvěj má totiž velmi dobrý vliv na zdravotní stav růží.
  •         Hodí se i na ozdobení teras a balkonů, kdy ji můžete umístit do nádob i kontejnerů.

Návod na pěstování

Šalvěj nádherná se vám odvděčí, když ji vysadíte na slunné místo, tam se jí daří nejvíce. Poroste v jakékoliv půdě, vhodná je propustná, hlinito-písčitá půda bohatšína humus. Na podpoření růstu jsou velmi dobré zásoby vápníku a dusíku v zemině. Nesnáší promočené půdy, proto ji zalévejte opatrně. Dlouhé a bohaté kvetení zabezpečíte pravidelným odstraňováním odkvetlých květů. Hustšího a kompaktnějšího tvar docílíte každoročním jarním nebo podzimním sestřižením. Je mrazuvzdorná, ale v zimě nesnáší vlhkou půdu.