Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Růže svraskalá 'Dagmar Hastrup'

Rosa rugosa 'Dagmar Hastrup'

Rosa rugosa, česky růže svraskalá, občas nazývána i růže japonská, pochází z Japonska a přímořské oblasti Dalekého východu. Své jméno dostala podle svraštělých listů. Druh 'Dagmar Hastrup' byl vyšlechtěný v Německu v roce 1914. Jde o jeden z… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - říjen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Rosa rugosa, česky růže svraskalá, občas nazývána i růže japonská, pochází z Japonska a přímořské oblasti Dalekého východu. Své jméno dostala podle svraštělých listů.
Druh 'Dagmar Hastrup' byl vyšlechtěný v Německu v roce 1914. Jde o jeden z nejznámějších odrůd růže svraskalé. Tvoří široké, relativně nízké keříky silně ostré do výšky 1,5 metru. Kvete nepřetržitě celé léto od června do října. Její květy jsou světle růžové, jednoduché o průměru 8 cm, se žlutými tyčinkami uprostřed. Na podzim na ní dozrávají šípky.
Je to nenáročná růže vhodná i do málo výživné, sušší a písčité půdy, není náročná ani na zálivku, nesmí být však přemočená. Vyžaduje slunné místo případně polostín. Vhodná do chudobných a nehostinných pozic, úspěšně se chrání před nemocemi. Mrazuvzdorná do -40 °C. 
Vhodná na vysazení při chodnících, do živých plotů, ale i na svahy, protože je zpevňuje svými kořeny.