benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Looking Glass'

Rhododendron (Y) 'Looking Glass'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky kolem 1 m a vytváří ploše kulovitý, kompaktní keř. Tento stálezelený kultivar má eliptické, zelené, kožovité listy. Sytě růžová poupata rozkvétají ve zvonkovité… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky kolem 1m a vytváří ploše kulovitý, kompaktní keř. Tento stálezelený kultivar má eliptické, zelené, kožovité listy. Sytě růžová poupata rozkvétají ve zvonkovité květy v různých odstínech růžové. Některé mohou být dokonce bělavé. Kvete od poloviny května do poloviny června.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Hodí se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.