benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Alfred'

Rhododendron (T) 'Alfred'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododdendron. Dorůstá do výšky 1,5 m a přibližně 2 m šířky a vytváří poměrně kompaktní keř. Tento kultivar je stálezelený s tlustými, velkými, kožovitými a tmavě zelenými, úzkými listy. Rub… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododdendron. Dorůstá do výšky 1,5m a přibližně 2m šířky a vytváří poměrně kompaktní keř. Tento kultivar je stálezelený  s tlustými, velkými, kožovitými a tmavě zelenými, úzkými listy. Rub listu je světle zelený. Tmavě fialová poupata se rozvíjejí v květy různě intenzivní fialové barvy s nevýraznou žlutozelenou kresbou. Kvete v květnu až červnu.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Vysazuje se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.