benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plicník skvrnitý 'Apple Frost'

Pulmonaria saccharata 'Apple Frost'

Pulmonaria saccharata, česky plicník skvrnitý, je trvalka původně pocházející z jižních oblastí Evropy, Francie a Itálie. Řadí se dočeledi Boraginaceae – brutnákovité. Kultivar 'Apple Frost' je trvalka kvetoucí od začátku dubna do května… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 2a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
modrofialová
  • Popis produktu

Pulmonaria saccharata, česky plicník skvrnitý, je trvalka původně pocházející z jižních oblastí Evropy, Francie a Itálie. Řadí se dočeledi Boraginaceae – brutnákovité.

Kultivar 'Apple Frost' je trvalka kvetoucí od začátku dubna do května trychtýřovitě-zvonkovitými květy modro-fialové barvy. Listy vytváří kompaktní tvar a jsou zelené, nepravidelně stříbřitě skvrnité. Dorůstádo výšky 30 cm. 

Výhody plicníku skvrnitého 'Apple Frost':

  • Mrazuvzdorná trvalka
  • Má atraktivní olistění
  • Není náročný na pěstování
  • Vhodný jako půdopokryvná rostlina

Plicník skvrnitý nejlépe roste na polostinných stanovištích. Vhodné jsou pro něj humózní a neustále vlhké půdy. Vyžaduje pravidelné zalévání. Kolem rostliny nasypte chvojí nebo kůru, zajistíte mu tím i během horkého léta vlhkou půdu. Rozmnožuje se dělením trsů.

Trvalka vhodná jako půdopokryvná pod vyšší keříky a stromy. Hodí se i do skalky nebo do kombinace například s kapradinami.V nabídce našeho e-shopu máme množství plícníku například: pulmonaria officinalis, pulmonaria angustifolia a jiné. Podívejte se na naši nabídku rostlin, určitě si vyberete.