benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Černohlávek velkokvětý 'Inshriach Ruby'

Prunella grandiflora 'Inshriach Ruby'

Prunella grandiflora, česky černohlávek velkokvětý, je nízká, na podzim opadavá trvalka. Řadíme ji do čeledi Lamiaceae - hluchavkovité. Roste napříč celou Evropy, navíc je rozšířený ve střední a východní Evropě, kde roste na slunečních, travnatých… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
1_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

 Prunella grandiflora, česky černohlávek velkokvětý, je nízká, na podzim opadavá trvalka. Řadíme ji do čeledi Lamiaceae -hluchavkovité. Roste napříč celou Evropou, navíc je rozšířený ve střední a východní Evropě, kde roste na slunečních, travnatých stráních, mezích a taky na čistinách a okrajích světlejších lesů.

Druh 'Inshriach Ruby' je energetická, půdopokryvná trvalka nízkého vzrůstu, v dospělosti dorůstá do výšky přibližně 15-20 cm. Tato poměrně méně používaná trvalka je známá dlouhodobým, hojným kvetením a vytvářením zdatných, úhledných, přibližně 10 cm vysokých zelených koberců. Z oddenku vyrůstají čtyřhranné, jemně chlupaté stonky s protistojnými sytě zelenými listy a od června do podzimu začne kvést výraznými tmavě růžovými květy, které jsou tvarově efektně uspořádané do klasů. 

Výhody černohlávku velkokvětého:

  •         Dlouhodobé kvetení
  •         Kobercová trvalka
  •         Ideální do skalek i jako podrost
  •         Zajímavý a působivý vzhled květů
  •         Mrazuvzdornost do -34°C
  •         Nenáročný na pěstování

Černohlávek velkokvětý je svými nároky na pěstování skutečně nenáročná trvalka, která má ráda slunná místa, ale daří sejí i v polostínu. Vhodná je kyprá, humózní, spíše sušší a oddrenážovaná, dobře propustná půda. Nevhodné na výsadbu jsou zamokřená místa, ale i příliš suchá, ve kterých se mu nedaří. Dospělé trsy můžete rozdělit a rozsadit.

Chybí vám ve vaší zahradě dlouho kvetoucí kobercová trvalka? Černohlávek velkokvětý je trvalka, která do vašich zahrad vnese nenapodobitelné kouzlo. Objednejte si tuto nenáročnou trvalku nebo nějakou jinou z nabídky našeho e-shopu.