benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka jarní 'Goldnugget Yellow'

Primula veris 'Goldnugget Yellow'

Primula veris, česky prvosenka jarní nebo lidově nazývaná petrklíč, primulka je vytrvalá rostlina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité.Vyskytuje se na mnohých místech Evropy a Asie. Prvosenka je oblíbená rostlina lidových léčitelů.Druh 'Goldnugget… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Primula veris, česky prvosenka jarní nebo lidově nazývaná petrklíč, primulka je vytrvalá rostlina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité.Vyskytuje se na mnohých místech Evropy a Asie. Prvosenka je oblíbená rostlina lidových léčitelů.

Druh 'Goldnugget Yellow' je vitální trvalka nepříliš velkého vzrůstu, pro kterou je příznačné vydatné kvetení a barevná dokonalost květů. V dospělosti dorůstá do výšky přibližně 25 cm. Kvete v dubnu a květnu oku lahodícími žlutými květy. Opadavé, výraznější žilkované přízemní listy podlouhlého tvaru jsou zvlněné a mají pěknou tmavě zelenou barvu. Prvosenka si díky výraznějším listům i po odkvětu zachová zajímavý vzhled.

Výhody prvosenky jarní:

  •        Atraktivní habitus
  •         Nenáročná trvalka
  •         Mrazuvzdornost
  •         Uplatnění ve skalkách a nádobách

Prvosenka jarní má ráda polostinná, ale i stinná stanoviště. Optimální růst jí zabezpečíte v humózní, na živiny bohaté a dobře propustné půdě. Vyloučíte tak vznik trvalého zamokření, které je pro prvosenku stejně nevyhovující jako i úplné sucho. Vysadit ji můžete i do vegetačních nádob. U nich taky dbejte na to, abyste nepřehnali zalévání, ale dejte pozor i na vyschnutí substrátu. Dospělé, velmi rozrostlé trsy prvosenek můžete rozdělit a rozsadit. Pokud chcete prodloužit dobu kvetení a zároveň nevysilovat prvosenku, nezapomínejte na odstraňování suchých listů a stonkůs odkvitnutými květy. Od začátku kvetení až do podzimu můžete mírně přihnojovat. V případě suché zimy, čili bez sněhové přikrývky se silnými mrazy, je vhodné prvosenku zakrýt chvojím.

Prvosenka jarní může být ozdobou vaší zahrady. Svými pestrými květy rozzáří a zútulní i nevýraznější zákoutí vaší zahrady. V nabídce našeho e-shopu najdete bohatou nabídku různých trvalek.