benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka jarní 'Goldnugget White'

Primula veris 'Goldnugget White'

Primula veris, česky prvosenka jarní nebo lidově také petrklíč, primulka, je nenáročná trvalka z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Tento posel jara je často používaný v lidovém léčitelství. Vyskytuje se na mnohých místech Evropy a Asie.Druh … Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
žlutá
bílá
  • Popis produktu

Primula veris, česky prvosenka jarní nebo lidově také petrklíč, primulka, je nenáročná trvalka z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Tento posel jara je často používaný v lidovém léčitelství. Vyskytuje se na mnohých místech Evropy a Asie.

Druh 'Goldnugget White' je trvalka nízkého vzrůstu, která v dospělosti dorůstá do výšky přibližně 20-25 cm. Tento druh si vás celkem určitě získá nejen bohatostí kvetení, ale i svým přitažlivým zevnějškem. Kvete v dubnu a květnu poutavými květy bílé barvy, přičemž korunní lupínky jsou uprostřed žluté. Opadavé, přízemní listy vejcovitě-podlouhlého tvaru jsou zvlněné a mají tmavě zelenou barvu. 

Výhody prvosenky jarní:

  •         Nenáročná trvalka
  •         Mrazuvzdornost až do -28°C 
  •         Uplatnění ve skalkách a nádobách

Prvosenka jarní je vděčná trvalka, jejíž pěstování zvládne i začátečník. Má ráda polostinná a slunná stanoviště, kde kvete nejbohatěji. Daří se jí v humózních, spíše sušších a dobře propustných půdách. Vysadit ji můžete i do vegetačních nádob. Starší, více rozrostlé trsy prvosenek můžete rozdělit a rozsadit. Nezapomínejte na odstraňování zažloutlých listů a stonků s odkvitnutými květy, prvosenka bude v lepší kondici. Na přihnojování můžete použít organické hnojiva.Tento druh je mrazuvzdorný, ale v případě zimy bez sněhové přikrývky a se silnými mrazy vám doporučujeme zakrýt ho chvojím.

Prvosenka jarní by měla i ve vaší zahradě svým kvetením vítat vždy a znovu příchod jara. V nabídce našeho e-shopumáme více kultivarů této trvalky. Stačí si jen vybrat a my vám ji rychle dovezeme až k vám domů.