benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Mochyně peruánská 'Goldvital'

Physalis peruviana 'Goldvital'

Physalis peruviana 'Goldvital' česky nazývána mochyně peruánská, nebo též kapský angrešt je u nás stále oblíbenější. Rostliny dorůstají okolo 1,2 m výšky a vytvářejí drobné plody o velikosti kolem 2 cm. Jsou bohaté na obsah vitamínu A, B a C.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Výška rostliny v dospělosti 1,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
hnědožlutá
Barva plodu
oranžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Physalis peruviana 'Goldvital' česky nazývána mochyně peruánská, nebo též kapský angrešt je u nás stále oblíbenější. Rostliny dorůstají okolo 1,2 m výšky a vytvářejí drobné plody o velikosti kolem 2 cm.  Jsou bohaté na obsah vitamínu A, B a C. Tvarem připomínají malá rajčata a obsahují velké množství drobných semen. Plody jsou oranžové barvy a sladké chuti s jedinečným trpkým nádechem. Jsou vhodné pro přípravu džemů a koláčů nebo do ovocných salátů. Každý z plodů je uzavřen v obalu, který vytváří ochranu rostoucímu plodu a připomíná svým tvarem lampion. Celá rostlina s výjimkou plodů je jedovatá.

Návod na pěstování:

Mochyně peruánská odrůda 'Goldvital' je rychle rostoucí, uniformní rostlina. Ideální pro ranou sklizeň od léta. Výsadba na záhon se provádí v květnu, až pomine riziko jarních mrazíků. Rostliny nejlépe rostou na slunném nebo mírně přistíněném stanovišti s lehčí, propustnou půdou.