Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Sweet Summer Purple Bicolor'

Phlox paniculata 'Sweet Summer Purple Bicolor'

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité.Pochází ze Severní Ameriky a Asie. Druh 'Sweet Summer Purple Bicolor' je exkluzivní,trsovitá trvalka kompaktního vzrůstu. V… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,7 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité.Pochází ze Severní Ameriky a Asie.

Druh 'Sweet Summer Purple Bicolor' je exkluzivní,trsovitá trvalka kompaktního vzrůstu. V dospělosti dorůstá do výškypřibližně 50-60 cm. Už z dálky vás upoutá svými dekorativními, působivýmikvěty. Kvete květy s tmavším narůžovělé-fialovým středem, od kteréhopostupně z bělavé barvy opět nepravidelně přechází do intenzivnírůžově-fialové barvy. Takovouto hru barev vytváří nevšední vizuální vzhled.Tento druh vykvétá už v červnu bohatými soukvětími a pokračuje až dopozdního podzimu. Květy šíří příjemnou vůni. Listy plamenky latnaté jsouopadavé, kopinaté a sytě zelené.

Výhody plamenky latnaté:

·        Pozoruhodný vzhled květů

·        Výrazná vůně

·        Nenáročná trvalka

·        Bohaté, dlouhé a opakované kvetení

·        Mrazuvzdornost do -34°C

Plamenku latnatou vysaďte na slunné místo nebo dopolostínu. Daří se jí ve výživné, mírně vlhké, humózní a dobře propustné půdě.I přesto, že je to nenáročná trvalka, nezapomínejte na pravidelnou zálivku,kterou je nejlepší udělat brzy ráno nebo pak až pozdě večer. Přihnojovat můžetejednou měsíčně.

Objednejte si tuto nenáročnou trvalku, případně inějakou jinou rostlinu z nabídky našeho e-shopu, rádi vám ji pošleme ažk vám domů.