Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Freckle Red Shades'

Phlox paniculata 'Freckle Red Shades'

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezi vysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité. Pochází ze Severní Ameriky a Asie. Druh 'Freckle Red Shades' je obdivuhodná trvalka celistvějšího, spíše nižšího vzrůstu… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité.Pochází ze Severní Ameriky a Asie.

Druh 'Freckle Red Shades' je obdivuhodná trvalkacelistvějšího, spíše nižšího vzrůstu. Dorůstá do výšky přibližně 50 cm. Tentodruh svým vzhledem splňuje jakékoliv estetické kritéria kladené na okrasnérostliny. Kvete od července dekorativními, červeno-narůžovělými květy s efektivnímbledě růžovým nebo bledě červeným nepravidelným pruhováním. Listy má opadavé,kopinaté a sytě zelené. Vaše květinové záhony budou ještě barevnější azajímavější.

Výhody plamenky latnaté:

·        Působivý vzhled květů

·        Nenáročná trvalka

·        Mrazuvzdorná

·        Dlouhé a opakované kvetení

Plamenka latnatá má ráda slunná místa nebo mírnězastíněný polostín. Nejlépe se ji bude dařit ve výživné, mírně vlhké, humózní,dobře propustné půdě. Při pěstování plamenek nezapomeňte na pravidelnou zálivkua přihnojování. Na udržování půdní vlhkosti udělejte nástelku z drcenékůry, která zároveň zabrání růstu plevele. Na přihnojování můžete použíthnojiva s postupným uvolňováním. V období kvetení potřebuje oporu.Můžete ji ale na začátku jara zkrátit o 10 cm, stonky tak budou pevnější a nebudouoporu potřebovat. Hezčího kvetení dosáhnete, pokud ji každé 4 roky rozdělíte arozsadíte.

Objevte znovu jemnou krásu plamenek, vysaďte si je dovašich květinových záhonů. Odvděčí se vám bohatým kvetením a příjemnou vůnísvých pestrých květů. Objednejte si tuto trvalku nebo nějakou jinouz nabídky našeho e-shopu. Rádi vám ji bezpečně pošleme až k vám domů.