benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rdesno

Persicaria vacciniifolia

Persicaria, česky rdesno, je trvalka, která se řadí do čeledi Polygonaceae – rdesnovité. Toto rdesno určitě oceníte, pokud potřebujete pozakrývat v zahradě prázdná místa v trvalkovém záhonu nebo dát kolem záhonu nebo na okraj zídky nějakou obrubu.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících duben - červen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Persicaria, česky rdesno, je trvalka, která se řadí do čeledi Polygonaceae – rdesnovité.
Toto rdesno určitě oceníte, pokud potřebujete pozakrývat v zahradě prázdná místa v trvalkovém záhonu nebo dát kolem záhonu nebo na okraj zídky nějakou obrubu. Zaujme vás svým porostem, který vytváří svými zelenými, lesklými, vejcovitými listy, které na podzim zčervenají. V pozdním létě se objevují hroty světle růžových květů, které tuto rostlinu ozdobí.


Výhody rdesna:
 • vytváří nízké půdu kryjící koberce
 • nenáročné na pěstování
 • je odolné vůči mrazu


Rdesno má rádo plné slunce nebo částečný stín. Roste v každé vlhké půdě. Po odkvetení ho sestřihněte. Množit ho můžete dělením, a to na jaře nebo na podzim. Je mrazuvzdorné.
Obstarejte si tuto pěknou trvalku, kterou můžete vysadit kdekoliv ve vašem trvalkovém záhonu, nebo na jeho okraji a zakryje vám prázdná místa. Velmi efektně se ukáže i vysazené v různých nádobách, kde zakryje a zamaskuje nevzhledné nádoby.