benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka dřevitá 'Red'

Paeonia suffruticosa 'Red'

Paeonia suffruticosa, česky pivoňka dřevitá je trvalka, která se řadí do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v různých barvách. Kultivar „Red“ je unikátní svými velkými,… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - červenec
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu

Paeonia suffruticosa, česky pivoňka dřevitá je trvalka, která se řadí do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v různých barvách.
Kultivar „Red“ je unikátní svými velkými, jednoduchými, zářivými květy se žlutými tyčinkami uprostřed. Rozkvétají od konce dubna do července na vysokém 150 cm vysokém keříku. Listy jsou tmavozelené, hluboko vykrojené a dekorativní. I když právě pivoňka nekvete, ozdobí vaši zahradu i kvetoucí trvalky okolo.


Výhody pivoňky keřovité:
• mrazuvzdorná do –30 °C
• květy voňavé, vhodné na řez
• přitahuje motýly a včely


Pivoňka není náročná na pěstování, má ráda slunné stanoviště, chráněné před  větrem. Půda je nejlepší středně těžká, hlinitopísčitá, propustná a středně vlhká. Nesnáší přesazení a na zimu doporučujeme obestlat kůrou nebo listím.
Objednejte si tuto pivoňku nebo jinou z naší nabídky, která je vhodná do trvalkového záhonu, vysazenou samostatně, ale i ve skupině. Vhodná i jako živý plot.