Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka dřevitá 'Ofuji-Nishiki'

Paeonia suffruticosa 'Ofuji-Nishiki'

Paeonia suffruticosa, česky pivoňka dřevitá, je trvalka, která se řadí do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v barvě od bílé přes růžovou až po červenou. Pokud milujete fialové… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Paeonia suffruticosa, česky pivoňka dřevitá, je trvalka, která se řadí do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v barvě od bílé přes růžovou až po červenou.
Pokud milujete fialové květy, máme pro vás kultivar „Ofuji-Nishiki“ s krásnými fialovými poloplnými květy, se žlutými tyčinkami uprostřed. Svěže zelené, vykrajované listy, zase ozdobí tento keř během celého vegetačního období.


Výhody pivoňky keřovité:
 • jemně voňavé květy, vhodné na řezání
 • jednoduché pěstování
 • mrazuvzdorná


Pokud budete pivoňku pěstovat na slunném místě, odvděčí se vám bohatým květem. Vhodná je rovnoměrně vlhká, hlinitopísčitá, dobře propustná půda. Nesnáší přesazení, proto ji vysaďte na takové místo, odkud ji nebudete muset přemísťovat. Když ji přesadíte, přestane vám na 2–3 roky kvést. Před mrazem jí zakryjte kořeny chvojinou.
Potěšte sebe i své blízké touto zajímavou pivoňkou, která vás bude těšit několik desítek let, bez větší námahy. V nabídce máme více kultivarů této krásné pivoňky dřevité.