benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka bělokvětá 'Sorbet'

Paeonia lactiflora 'Sorbet'

Paeonia lactiflora, česky pivoňka bělokvětá. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Kultivar „Sorbet“ vás očaruje svými impozantními květy růžové barvy. Růžové květní lupínky jsou prokládané žlutými. Květy jsou plné a vykvétají od… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
bílá
  • Popis produktu

Paeonia lactiflora, česky pivoňka bělokvětá. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité.
Kultivar „Sorbet“ vás očaruje svými impozantními květy růžové barvy. Růžové květní lupínky jsou prokládané žlutými. Květy jsou plné a vykvétají od května do června. Rostlina dorůstá do výšky 80 cm a tvoří ji tmavozelené listy.


Výhody pivoňky bělokvěté:
 • mrazuvzdorná do –28 °C (zóna 5)
 • voňavé květy, vhodné na řez do vázy
 • nenáročná na pěstování


Pivoňka má ráda slunné stanoviště, snese i polostín, avšak ve stínu vám bude špatně kvést. Má ráda humózní, dobře propustnou, hlinitopísčitou půdu. Nezapomínejte na pravidelné přihnojování. Nesnáší přesazení, když ji přesadíte, nemusí vám kvést i několik let. Radikální řez také není vhodný, v příštím roce by vám nevykvetla.  Na zimu ji není třeba vykopávat, zakryjte ji chvojinou.
Vysaďte ji samostatně jako solitér, pokud máte větší zahradu, krásně vypadá skupina několika kusů stejného kultivaru na jednom místě. Neváhejte a objednejte si tuto dlouhověkou trvalku ještě dnes a bude vás těšit i několik desítek let.