benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka Itoh-hybrid 'Julia Rose'

Paeonia Itoh-hybrid 'Julia Rose'

Paeonia itoh, česky pivoňka, je kříženec pivoňky čínské a stromové pivoňky. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Kultivar „Julia Rose“ vás zaujme už při pohledu zdálky. Má nádherné, velké, dvojité květy růžové barvy, na konci… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících červen - červen
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Paeonia itoh, česky pivoňka, je kříženec pivoňky čínské a stromové pivoňky. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité.
Kultivar „Julia Rose“ vás zaujme už při pohledu zdálky. Má nádherné, velké, dvojité květy růžové barvy, na konci lupínků přecházejí do červenofialkové. Uvnitř květů se vyjímají žluté tyčinky. Listy jsou svěže zelené, hluboce vykrajované a tvoří hustý keřík, dorůstající do výšky 80 cm.


Výhody pivoňky:
•  jednoduché pěstování
• mrazuvzdorná
• květy vhodné na řez


Pivoňka má ráda slunné stanoviště, snese i polostín, jen vám tam bude méně kvést. Dařit se jí bude v úrodné, hluboce zpracované, dostatečně vlhké, propustné půdě. Při řezu si uvědomte, že omezíte kvetení v následujícím vegetačním období. Kvete z poupat na konci stonků, pokud je odstraníte, na další květy můžete čekat i 2–3 roky. Na zimu ji nevykopávejte, jen ji přikryjte chvojinou.
Nejkrásnější se ukáže, když ji vysadíte samostatně jako solitér nebo víc kusů stejného kultivaru na jednom místě. Vynikne i ve společnosti tulipánů a narcisů, které máme také v nabídce našeho e-shopu.