benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka bělokvětá 'Dinner Plate'

Paeonia lactiflora 'Dinner Plate'

Paeonia, česky pivoňka, je rostlina původem z Dálného východu a Evropy. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Pokud hledáte trvalku, která vám vydrží krásná několik desítek let a nepotřebuje speciální péči, pivoňka je tou pravou.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1,1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Paeonia, česky pivoňka, je rostlina původem z Dálného východu a Evropy. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité.
Pokud hledáte trvalku, která vám vydrží krásná několik desítek let a nepotřebuje speciální péči, pivoňka je tou pravou. Kultivar „Dinner Plate“ vás zaujme svými plnými, něžnými, růžovými květy, které kvetou od května do června. Dorůstá do výšky 110 cm. Ozdobí vaši zahradu nejen v době květu, ale po celý rok svými tmavozelenými, dekorativními listy.


Výhody pivoňky:
 • jednoduché pěstování
 • mrazuvzdorná
 • krásné voňavé květy, vhodné i na řez


Pivoňku vysaďte na slunné místo nebo případný lehký polostín, chráněný před větrem. Nejlépe bude růst a kvést v dobře propustné, hlinitopísčité půdě. V kyselé půdě se jí moc nedaří. Nezapomeňte na pravidelné přihnojování. Radikální řez není vhodný, neboť v příštím roce vám nebude kvést. Na zimu ji není třeba vykopávat, při silných mrazech ji pokryjte chvojinou nebo netkanou textilií.
Pivoňka se nejlépe ukáže, když ji vysadíte samostatně jako solitér. Do větších zahrad můžete vysadit do skupiny více kusů. Pěkně vynikne i ve společnosti okrasných trav nebo vedle narcisů a tulipánů, které máme také v nabídce našeho e-shopu.