benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pupkovec jarní 'Alba'

Omphalodes verna 'Alba'

Omphalodes verna, česky pupkovec jarní, je rozšířený v severní Itálii a Chorvatsku. Řadí se do čeledi Boraginaceae – borákovité. Kultivar „Alba“ vás zaujme svým časným, jarním kvetením a květy něžné bílé barvy, které jsou podobné pomněnce. Oživíte… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Omphalodes verna, česky pupkovec jarní, je rozšířený v severní Itálii a Chorvatsku. Řadí se do čeledi Boraginaceae – borákovité.
Kultivar „Alba“ vás zaujme svým časným, jarním kvetením a květy něžné bílé barvy, které jsou podobné pomněnce. Oživíte tím svůj záhon nebo skalku hned zjara. Květy jsou pravidelné, pětičetné, uspořádané v koncových květenstvích. Listy jsou světlezelené, kopinatého až srdcovitého tvaru. Celá rostlinka dorůstá do výšky 20 cm.


Výhody pupkovce jarního:
• nenáročný na pěstování
• plně mrazuvzdorný
• půdokryjná rostlina


Pupkovec jarní vysaďte na polostíněné nebo stíněné stanoviště. Daří se mu v rašelinové a kyselé, dobře propustné půdě. Během suchého období potřebuje vydatnou zálivku. Rozmnožit si ho můžete dělením trsů na jaře nebo na podzim. V růstu ho usměrňujte, velmi se rozrůstá do šířky.
Zasaďte si do své skalky nebo záhonu pupkovec jarní, který můžete kombinovat s jarními, kvetoucími cibulovinami, jako je narcis nebo krokus, které také máme v nabídce na naší stránce.